Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9053121



*

nr 905 3121


Meta Isæus-Berlin

(f. 1963), Sverige


Meta Isaeus-Berlin, composition, Daterad 1987, 45x57,


MIXED MEDIA (F), Meta Isaeus-Berlin, Komposition, Daterad 1987, 45x57


Meta Isæus-Berlin, Swedish painter born 1963.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

2000

Sold:

SEK 1600

Auction date:

Monday August 11 2014
at 20:45:38


  • Bid history
Time Bidder Bid
11/8 16:18:32 1      1.500 kr
11/8 19:31:20 2      1.200 kr
11/8 19:31:29 2      1.500 kr
11/8 19:31:40 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Meta Isæus-Berlin

Meta Isæus-Berlin, Swedish painter born 1963.

Read more about Meta Isæus-Berlin
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik komposition meta isaeus-berlin meta isæus-berlin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr